Програма професійної підготовки екзистенціальних терапевтів

Програма професійної підготовки екзистенціальних терапевтів - це унікальна програма, яка здобула популярність під назвою «МІЕК» (Міжнародний інститут екзистенціального консультування).

Девіз МІЕК: «Лікар, зцілися сам». Виходячи з цього, основним напрямком екзистенціальної освіти в нашому Інституті є створення максимально широких можливостей для осмислення слухачами своїх екзистенційних проблем і творчого їх вирішення. Тому сесії в МІЕК складаються не тільки з семінарів, лекцій, супервізій і круглих столів. Найважливіша її частина - малі і великі терапевтичні групи. Саме вони є базою для особистісного зростання наших студентів, місцем, де можна розв'язати найскладніші вузли власного життя, знайти вихід з життєвого тупика, прийняти важливе рішення або осягнути щось, що вимагає багатьох років життя для осягнення.

Освіта в МІЕК - більшою мірою праця над перетворенням слухачем свого життя, ніж власне навчання. Така праця не тільки лікує, а й пробуджує професіоналізм екзистенціального терапевта або консультанта. Навички екзистенціального терапевта і його власна стійкість і здоров'я особливо необхідні при наданні допомоги людям в ситуаціях

  • горя, втрати
  • кризи, життєвого краху
  • самотності, покинутості
  • тупика, розгубленості, складного вибору, самовизначення
  • образи, винуватості
  • нестерпної відповідальності
  • психосоматичних розладів і залежностей


У екзистенціальної терапії ми підтримуємо і продовжуємо традицію наших вчителів, засновників екзистенціальної терапії у вітчизняній культурній традиції - Олександра Юхимовича Алексейчика і Андрія Володимировича Гнездилова. Основні наші уявлення про екзистенціальну терапію, екзистенціального терапевта і про професійну його підготовку викладені в Меморандумі з екзистенціального консультування і терапії.

Програма МІЕК складається з трьох етапів:

  1. Відбіркова екзистенціальна терапевтична група;
  2. Базовий рівень підготовки;
  3. Професійний рівень підготовки.